Totalul afișărilor de pagină

marți, 27 noiembrie 2012

Despre o intalnire placuta + 2 job-uri:)

Era o zi frumoasa de toamna tarzie cand am avut prima oara ocazia sa il cunosc pe Tom.
Are un sediu cochet in Bucuresti pe langa Muzeul Taranului Roman si are in jurul lui o mana de oameni prietenosi si profi in ceea ce fac. Si la Focsani atmosfera e aceeasi, acolo sunt colegii care tin legatura cu clientii externi ( majoritatea brand-uri cunoscute din Europa) si cu fabricutele care executa comenzile.

E american, traieste de 15 ani in Romania si nu ar da lupta continua de aici pentru nicio promisiune de liniste si confort de peste ocean . Ii place Romania si investeste aici timp, bani, pasiune. Din pasiune s-a nascut si business-ul de consultanta in domeniul textilelor, precedat de productie si export tot aici, dar in vestul tarii.

In acest moment, mica dar foarte apreciata lui companie are nevoie de un Lead Technologist si de un Auditor Jr. pentru Focsani.
Daca esti persoana potrivita pentru unul din aceste doua job-uri sau stii pe cineva care ar putea fi, da-ne de stire.
sursa: http://criterii.wordpress.com

Responsabilități

• Citeşte și revizuieste materialele privitoare la design si productie primite de la client, pentru fiecare produs in parte.
• Stabileste, în in urma consultarii cu furnizorii , tehnologia corectă pentru realizarea articolelor de îmbrăcăminte din țesăturile propuse in conformitate cu asteptarile comerciale ale clientului
• Lucrează cu fabricile subcontractoare pentru a realiza mostre ale produsului;
• Se asigura că metodele de producție folosite sunt în conformitate cu tehnologiile stabilite pentru fiecare produs;
• Comunica eficient direct cu echipa de productie a clientului în toate etapele de dezvoltare a produsului și de fabricație;
• Documenteaza corect progresul dezvoltării produsului cu furnizorul;
• Lucrează indeaproape cu unitățile din fabrică pentru a obține cele mai bune rezultate de producție, in timpul și la nivelul de calitate așteptat de standardele companiei;

Educatie si Experienta:

Absolvent al unei universităţi textile, diplomă sau experiență echivalentă în fabricarea articolelor de  îmbrăcăminte in cadrul unei unitati de productie;
• Ar trebui să fie familiarizat cu modele, si sa fie capabil sa le citeasca rapid;
• Ar trebui să fie familiarizat cu operarea utilajelor de productie
• ar trebui să înțeleagă procesul de producție și de modul în care functionează liniile de cusut;

1.    Auditor
• Citeste și revizuieste specificațiile clientului;
• Planifica vizite în in urma consultarii cu tehnologii și cu echipa de planificare a producției în fabrică, și apoi desfasoara activitati de audit la locatiile facbricilor subcontractoare;
• Efectueaza auditul calității producției, atât în timpul cat și la sfârșitul procesului de fabricație;
• Efectueaza auditul cantității, documentelor și ambalarii comenzilor la sfârșitul procesului de fabricație;
• Completeaza rapoartele de audit  și comunică rezultatele echipei de Account Management din Bucuresti;

·         Absolvent al unei universităţi textile, diplomă sau experiență echivalentă în fabricarea articolelor de  îmbrăcăminte in cadrul unei unitati de productie  sau experienta in controlul calitatii in unitati de productie

In ambele cazuri, candidatul ideal ar trebui sa fie:

·         Responsabil si pregatit sa ia decizii;
·         Deschis la program flexibil si deplasari
·         Locat in apropierea orasului Focsani
·         Sa aiba experienta in articole de imbracaminbte din tesaturi
·         Dornic sa invete si sa lucreze in echipa ;

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu